KREDİ ŞEFİ

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelişen ve yaygınlaşan iletişim araçlarını en iyi şekilde kullanan kurumların ilk sıralarında bankalar da yer almaktadır. Akıllı telefon uygulamaları, çağrı merkezleri, internet siteleri ya da SMS ile talimat verme gibi kolaylıklar sunan bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına en kısa sürede farklı alternatif yollarını kullanarak çözüm bulmalarını sağlamaktadır.

Ziraat Bankası’nın müşterileri de telefonlarından bankanın kanallarına gönderecek oldukları SMS ile birlikte çeşitli bilgilere erişebilmekte ve en önemlisi, kolay ve zahmetsiz bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Ziraat Bankası müşterileri, 4747 nolu Ziraat mesaj numarasına gönderecek oldukları SMS’ler aracılığıyla farklı krediler için başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Doğal olarak her bir kredi türü için gönderilecek olan SMS’in içeriği de farklılık göstermektedir ve aşağıdaki şekilde gönderilmeleri gerekmektedir. Ziraat mesajla kredi başvurusu için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

SMS İle Tüketici Kredisi SMS Başvurusu

Ziraat Bankası müşterileri, banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonlarını kullanarak nakit ihtiyaçlarını kısa sürede karşılayabilmektedirler. Sisteme kayıtlı olan cep telefonlarını kullanarak TUKETICI mesajını girdikten sonra T.C. kimlik numaralarını, kullanmak istedikleri kredi tutarını, hangi vadelerden yararlanmak istedikleri ve aylık net gelirlerini net bir şekilde belirterek kredi başvurularını yerine getirebileceklerdir. Tüm bu yazılan mesajlar, sırası bozulmadan yazılmalı ve 4747 numarasına kısa mesaj olarak aktarılmalıdır. Ziraat müşteri hizmetleri telefonunu arayarak konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Taşıt Kredisi SMS Başvurusu

Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan cep telefonlarından TASIT yazdıktan sonra kendilerine ait T.C. kimlik numaraları, kullanmak istedikleri kredi tutarı, kredilerinde istedikleri vade tutarı, aylık kazanmakta oldukları net gelirleri ve satın alacak oldukları taşıtın bedelini, sırası bozulmayacak şekilde mesaj yazarak 4747 numarasına gönderebilirler. Kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek olan inceleme sonrasında kişilerin kredi taleplerine banka tarafından cevap iletilecektir.

Konut Kredisi SMS Başvurusu

Ev satın almak isteyen Ziraat Bankalılar, bankalarından konut kredisi kullanmak için Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Öncelikli olarak yapmaları gereken, bankalarında kayıtlı olan cep telefonlarından aralarında boşluk bırakarak; KONUT, kendilerine ait olan T.C. kimlik numarası, kullanmak istedikleri kredi tutarı, aylık kazanmakta oldukları net gelirleri, satın alınacak olan konutun bedeli yazılmalı ve 4747 numarasına SMS olarak gönderilmelidir. Bu işlemlerin ardından banka, ivedi şekilde gerçekleştirecek olduğu işlemlerin ardından müşterisinin konut kredisi başvurusuna SMS kanalıyla cevap verecektir.

Kredili Mevduat Hesabı SMS Başvurusu

Kredi kullanımına benzer şekilde işleyen kredili mevduat hesaplarının açılması için de SMS kanalıyla başvuruda bulunulabilecektir. Ziraat Bankası müşterileri, bankalarında kayıtlı olan cep telefonlarını kullanarak ve aralarında boşluk bırakarak; KMH, kendi T.C. kimlik numaraları, açmak istedikleri KMH’nin tutarı ve kazanmakta oldukları aylık gelirlerini girmeleri ve 4747’ye SMS olarak göndermeleri yeterli olmaktadır. Bireylerin gerçekleştirmiş oldukları KMH(Kredili Mevduat Hesabı) başvuruları için banka tarafından kısa süre içerisinde geri dönüş sağlanacaktır.

4747’ye gönderilen SMS’ler için Ziraat Bankası tarafından herhangi bir ücretlendirme uygulanmamaktadır. Kişilerin göndermiş oldukları bu SMS’ler, müşterisi oldukları operatörler tarafından 1 SMS değerince hesaplarından düşmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.