KREDİ ŞEFİ

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Kredi kartları, günlük harcamalarımızın çoğunda kullanmakta olduğumuz ödeme araçlarından biri. Artık en küçük harcamalarımızı bile kredi kartından yapmakta, nakit taşıma derdi olmadan ihtiyaçlarımızı kolayca karşılayabilmekteyiz. Kredi kartlarının en çok kullanılan özellikleri arasında taksitli alışveriş, temassız ödeme ve taksitli nakit avans geliyor. Bu özellik, nakit ihtiyacının karşılanması adına kullanılabilecek özelliklerden biri olarak diğer özelliklerden ayrılıyor. Bugünkü yazımızda sizlere taksitli nakit avans hakkında bir takım önemli bilgiler vereceğiz. Böylece taksitli nakit avans nedir? nakit avans faizi ne kadar? Her kredi kartından nakit avans çekilebilir mi? gibi sorulara yanıt bulacaksınız. Tüm bu soruların cevabı ve çok daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Ne İşe Yarar?

Taksitli nakit avans, kredi kartı ve banka kartlarında bulunan bir tür hazır kredi çeşididir. Banka kartı ile çekilen nakit avans KMH hesabına, kredi kartı ile çekilen nakit avans ise kredi kartı limitine bağlı olarak kullanılır. Nakit ihtiyacınız olduğunda kartınızın nakit avans özelliğini kullanarak karttan para çekebilir, borcunuzu taksitler halinde zorlanmadan yatırabilirsiniz. Nakit avansın hazır bir kredi özelliği taşıdığını belirtmiştik. Limitiniz olduğunda kredi çeker gibi nakit avans çekebilir, kredi taksiti öder gibi nakit avans taksitinizi ödeyebilirsiniz.

Nakit Avans Faiz Oranları

Kredi kartınızdan nakit avans çekmeniz ve bu işlemi taksitlendirmeniz durumunda belirli bir faiz oranı üzerinden ekstra ödeme yapmanız gerekecektir. Taksitli nakit avans faiz oranları, tercih edilecek taksit sayısına göre değişmekte olup aylık maksimum %2,25 oranında uygulanabilir. Taksit sayısı arttıkça uygulanan faiz oranı da artmaktadır.

Taksitli Nakit Avans Veren Kredi Kartları

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartlarının çoğunda nakit avans özelliği bulunmaktadır. En çok kullanılan nakit avans veren kredi kartları ise şunlardır; İş Bankası Maximum kart, ING Bonus kart, Ziraat Bankası Maximum, Halkbank Paraf kart, Akbank Axess kart, Garanti Bonus kart, Yapı Kredi World kart, QNB Finansbank CardFinans, TEB Bonus kart, Denizbank Bonus, Vakıfbank World kart. Elbette her kredi kartı ile nakit avans çekmek mümkün olmayabilir. Hatta bankaların bazı kartlarında bu özellik varken bazılarında yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.