KREDİ ŞEFİ

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Ve Motor Kredisi Veren Bankalar

Birçok kişi taşıt almak için kredi başvurusunda bulunsada,  bankalar sıfır veya ikinci el motosiklet içinde kredi almanıza olanak sağlıyorlar. Trafik yoğunluğunun artması, şehir içinde hızlı ulaşım motosiklet kullanıcılarının sayısının günden güne artış göstermesini sağlamakta. Bu durumu gören bankalar artık taşıt kampanyalarının yanında motosiklet kredisi vererek sıfır veya 2. El almak isteyen müşterilerine kolaylık sağlıyor.

Motosiklet kredisi şartları nasıldır?

İstediğiniz motosikleti alabilmek için bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz .  Vade süreleri alacağınız bankaya göre değişiklik göstersede maksimum 36 aydan 48 aya kadar değişiklik göstermektedir.  Almak istediğiniz motor sıfır veya ikinci el olmasına göre her banka farklı şartlar getirebilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken ise alacağınız taşıtın tamamına kredi çekemeyeceğiniz olmalıdır.  Her banka farklı kampanyalar düzenleyebilmektedir.

Motosiklet kredisi veren bankalar hangileridir?

Tıpkı araçlarda olduğu gibi bankalar motobisiklet firmaları ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Honda, Yamaha, BMW, Suzuki, KTM, Kawasaki, Harley Davidson, Vespa, Ducati, Polaris gibi tanınmış motosiklet firmaları genel olarak farklı bankalarla anlaşmalı olarak kredi verebilmektedir. Bankalarla veya motosiklet satan firmalarla görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bazı firmalarda kendi bünyelerinde finansman desteği sağlayarak satış yapabilmektedirler.  Motor kredisi veren bankalar arasında Garanti, Akbank, Koç Finans, Vakıfbank, Finansbank, Yapı Kredi, Türkiye Finans, Teb, İş Bankası bulunuyor. Her bankanın farklı oran, şartlar ve vadede kredi verdiğini de hatırlatalım.

Motosiklet kredisi faiz oranları nasıldır?

Kredi faiz oranları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda alacağınız taşıtın sıfır veya 2. El olmasına bağlı olarak faiz oranlarında farklılıklar karşınıza çıkabilmektedir. Krediler için ödeyeceğiniz ücret ve taksitler başvuru gününüze göre değişiklik gösterebileceğinden burada net bir faiz oranı belirtmek istemiyoruz. Güncel olan rakamlara ulaşabilmek için yukarıda belirttiğimiz bankaların resmi internet sitelerinde bulunan hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Bunun haricinde kredi oranlarını karşılaştırarak bilgi veren sitelerde bulunmaktadır.

Motosiklet kredisi için hangi belgeler istenmektedir?

Eğer motosiklet kredisi almaya niyetlendiyseniz bir takım evraklarında başvuru sırasında elinizde olması gerekmektedir. Genel olarak bankalar istediği evraklar arasında, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi yanında almayı düşündüğünüz motor sıfır ise proforma faturası olması geriyor. Eğer ikinci el bir motosiklet alacaksanız araç ruhsatı, satış olmuşsa noterde düzenlenmiş alım satım belgesi istenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.