KREDİ ŞEFİ

KOSGEB kredisi KOBİ’nin can suyu olacak

2016 senesi nihayetinde uygulanan ve ülke genelinde 250 bin esnafın müracaat ettiği 3 sene vadeli Sıfır Getirili 50 Bin Liralık KOSGEB kredisi, yalnızca 15 bin esnafın kredi alabilmesi ile 235 bin esnafta hayal kırıklığına yol açmıştı. Sicil affının çıkması ile beraber esnafın çalışmalarına sanki can suyu olması beklenen KOSGEB kredilerinin ne vakit ödeneceği merak konusu haline geldi.

KOSGEB için 235bin KOBİ bekliyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı geri kalan 235 bin kişiden koşulu tutan tüm esnafın kredinin kullandırılması için müracaatların bir an önce başlamasını sabırsızlıkla bekliyor diye konuştu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı 235 bin esnafımız Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın verdiği müjdenin bir an önce hayata geçmesini bekliyor, diyerek sözlerine bitirdi.

KOSGEB kredisi için sual önergesi verildi

CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır tarafından Bilim Endüstri ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye bir sual önergesi verildi. Sual önergesinde KOSGEB kredi desteğinden istifade edemeyen yurttaşlar için yeni bir çalışmanın yapılıp yapılmayacağı soruldu.

Sıfır üremli KOSGEB kredisinin çıkıp çıkmadığını sorgulamak için tıklayınız.

KOSGEB 50binTL’ye kadar KOBİ kredisi nedir?

KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi emeliyle “İşletme Anaparası Kredi Ürem Desteği” uygulamasıdır.  Program dahilinde işletme başına sağlanacak kredi üst sınırının 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin getiri oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz KOSGEB desteği kullandırılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.