KREDİ ŞEFİ

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ev hanımları, son birkaç yıldır bankaların ürün ve hizmetlerinden daha kapsamlı şekilde yararlanmakta. Özellikle kredi ve kredi kartlarına büyük ilgi gösteren ev hanımlarının bu ilgisi, bankaların ev hanımlarına yönelik çalışmalarına hız vermelerini sağlamış durumda. Bu minvalde ev hanımlarına kredi veren bankaların diğer bankalardan daha çok tercih edildiği söylenebilir. Kredi kullanmak isteyen ev kadınları, ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuruda bulunarak kredi ihtiyaçlarını karşılama şansına sahip oluyor.

Yasa gereği gerçek bir kişinin bankaların kredi hizmetlerinden faydalanabilmesi için resmi bir gelire sahip olması gerekmekte. Ev hanımlarının çoğunun kira geliri de dahil olmak üzere resmi bir gelire sahip olmadıkları bilinmekte.

Peki, ev hanımları nasıl kredi çekebilir? Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri? Bu bankalar ev hanımlarından ne gibi belgeler talep ediyor? Bu soruların yanıtlarına ulaşmak adına yazımızın devamını pür dikkat okumanızı öneriyoruz.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Ev hanımlarına kredi şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yeterli kredi notuna sahip olunması,
  • Varsa kira, emekli maaşı, mevduat geliri gibi özel gelirlerin belgelenmesi,
  • Kredi kullanacak kişinin okuma yazma bilmesi,
  • Bankanın ev hanımlarına yönelik kredi hizmetinin bulunması,
  • Banka tarafından ev kadınlarına tanımlanan limit tutarında başvuru yapılması.

Daha ayrıntılı bilgi için ev hanımlarına kredi çekmesi için gerekenler başlıklı yazıya göz atmalısınız.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Resmi bir gelire sahip olan ev hanımları (kira geliri, eşten kalan maaş gibi) kredi hizmetlerinden yararlanırken pekte zorlanmıyor. Zira bu kişilerin gelirlerini resmiyete dökebilmeleri, onları standart kredi kullanıcılarıyla eşit şartlara eriştiriyor. Ev kadınlarına kredi veren bankaların bazıları ise resmi bir gelir olmadan da kredi taleplerini karşılayabiliyor. Peki, ev kadınlarına kredi veren bankalar hangileri? İşte sorumuzun detaylı yanıtı;

Nkolaykredi.com | Aktif Bank: Aktif Bank, ev hanımlarına kredi veren bankaların başında gelmekte. Aktif Bank tarafından hizmete açılan nkolaykredi.com adresine giriş yaparak doğrudan ana sayfa üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 36 ay vade ile maksimum 30.000 TL olarak kullanılabilen bu kredinin tahsisinde herhangi bir gelir belgesi talep edilmiyor.

Enpara.com | QNB Finansbank: Enpara.com üzerinden yapılacak kredi başvuruları da ev hanımları için oldukça uygun. Çalışmayan kadınlar, enpara.com aracılığıyla 30.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerini karşılayabiliyor. QNB Finansbank tarafından hizmete sunulan bu uygulama üzerinden kredi almak son derece kolay. Enpara.com sitesinden ya da Enpara uygulamasından hızlıca başvuruda bulunabilir, kredinizin sonucunu hemen öğrenebilirsiniz.

CEPTETEB | Türk Ekonomi Bankası (TEB): TEB, ev kadınlarına kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biri. Ev hanımları, sadece kimlik bilgilerini kullanarak CEPTETEB üyeliği oluşturabilir, kredi başvurularını gelir belgesine gerek duyulmadan mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirler. Ayrıca CEPTETEB internet sitesinden uygulamaya giriş yapılarak da kredi başvurusunda bulunabilmekte.

Odeabank: Ev kadınlarına kredi veren bir diğer banka da Odeabank. Son yıllarda adını duyurmaya başlayan Odeabank, 35.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerinin neredeyse tamamında gelir belgesi talep etmiyor. Ev hanımları için oldukça ideal kredi seçeneklerinden biri olan Odeabank kredileri, diğer seçeneklerde olduğu gibi 36 aya kadar taksitlendirilebilmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.