KREDİ ŞEFİ

Bayram Kredisi kampanyaları ve dikkat edilmesi gerekenler

Ramazan bayramı yaklaşıyor ve ihtiyaçlar yavaştan belli olmakta, kimisi tatil kimisi hediyeler için çekecek ama öncelikle şimdiden keyifli bir bayram olmasını dileriz. Sizlere bu yazıda kısa kısa kampanyalardan ve Bayram Kredisi çekerken nelere dikkat etmelisiniz onlardan bahsedeceğiz.

Bayram Kredisi’nin banka açısından normal bir ihtiyaç ya da bireysel kredide farkı yoktur. Kredi notunuz ve sicil puanınız ne kadar yüksekse yani KKB ne kadar düzgünse o kadar yüksek kredi tutaru ve uygun fazi oranı alırsınız. Kredi siciliyle alakalı detaylara “Kredi çekmek için kredi sicilinin önemi nedir?” yazısından ulaşabilirsiniz.

Bayram Kredisi kampanyaları ve faiz oranları

Tüm banka oranları 10,000TL ve 24 ay üzerinden hesaplanmıştır, bizim de tavsiyemiz vade sayıını çok yüksek tutmamanız yönündedir bu konunun önemini “İhtiyaç Kredisi çekeceklere 4 kritik tavsiye” yazımızda bahsetmiştik. Gelelim kampanyalara;

Türkiye İş Bankası bu bayramda %1.29 faiz oranı ve 52TL masraf ile bayram kredisi çıkarmıştır aylık 502TL taksitle toplam 12,101 TL ödemesi olmaktadır.

TEB bankası CEPTETEB üzerinden %1.35 faiz oranıyla masrafsız aylık 506TL taksitlerle toplam ödeme 12,149TL’ye toplam ödeme olmaktadır.

YapıKredi %1.33 faiz oranıyla 50TL masrafla aylık 505TL taksitlerle toplam ödeme 12,166TL’ye toplam ödeme olmaktadır.

ING Bank %1.44 faiz oranıyla 50TL masrafla aylık 513TL taksitlerle toplam ödeme 12,351TL’ye toplam ödeme olmaktadır.

Garanti %1.33 faiz oranıyla 52TL masrafla aylık 534TL taksitlerle toplam ödeme 12,868TL’ye toplam ödeme olmaktadır.

QNB Finansbank Enpara üzerinden %1.49 faiz oranıyla 0TL masrafla aylık 516TL taksitlerle toplam ödeme 12,386TL’ye toplam ödeme olmaktadır.

Tablo olarak gösterirsek;

Bu kredi koşulları ve kampanyaları genel bir bilgi olup, faiz oranları farkılık gösterebilir bunun sebebiyse kredi notuna göre, ve mevcut / yeni müşteri olmanıza göre koşular farklılık gösterebilir. Örneğin 1.50% faiz oranı olan bir kredi duyurusu bankanın ilgili şubesin de daha uygun bir oran alabilirsiniz.

Bayram Kredisi’nde hangi evraklar lazım?

Yazının başında belirtiğimiz gibi normal bir krediden farkı olmayıp koşullar aynıdır, yani gelirinizi belgeyecek maaş bodrosu, kira sözleşmesi gibi belgenin yanında nüfus cüzdanı yeterli olacaktır. Eğer mevcut çalıştığınız bir banka ise ve hazır limitiniz varsa krediyi internet bankacılığından da kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak özetlersek;

  • Tüm bankaların faiz oranları farklılık gösterse de her zaman toplam ödemenize bakın, sonuç olarak cebiniden çıkacak olan en sonda ki herşey dahil fiyattır.
  • Sigorta zorunluluk görünse de yaptırmak zorunda değilsiniz ama ailenizi korumak adına 50-100TL tutan bir sigortada kaçınmamak önemlidir, kendinizi ve ailenizi korumuş olursunuz.
  • Vade önemlidir örneklersek aylık ödeme gücünüz 350TL ise bunu 400TL yapabiliyorsanız yapın çünkü 24 ay ile 36 ay aynı faiz oranında size minimum toplamda %20’ye yakın az ödeme sağlar.
  • Tüm bankalara sms ya da internetten ile olsa bile başvuru yapmayın her başvuru sizi KKB puanınızı düşürür!

Güzel, huzurlu ve sevdiklerinizle iyi bayram geçirmeniz dileğiyle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.