KREDİ ŞEFİ

Bankaların Çalışma Saatleri, Kaçta Açılıyor Kapanıyor

Bankaların çalışma saatleri, bireyler tarafından bankalara dair en çok merak edilen konuların başında geliyor. Bankalar kaçta açılıyor ve kapanıyor diye merak edenler için en çok tercih edilen bankaların çalışma saatlerini derledik. Bankalar kaçta açılıyor? Bankalar kaçta kapanıyor? Bankalar hangi saatlerde açık? gibi sorularınızın yanıtı tüm detaylarıyla burada.

Bankalar Kaçta Açılıyor?

Bankalar kaçta açılıyor sorusu? sabah erkenden bankada işi olanların sıkça dile getirdiği sorulardan biri. Bankaya geç kalmamak ya da açılmadan önce gidip boş yere beklememek adına bu soruyu dile getirenler, bankaların açılış saatini merak etmekte haklı. Bankalar, standart olarak hafta içi saat 09.00’da açılır. Bankaların açılış saatleri yarım saat erken ya da geç olabilir; fakat bankaların neredeyse %90’ı hafta içi 09.00’da açılır. Hafta sonları ve resmi tatillerde bankalar kapalıdır; bu sebeple bankaların açılış saatinin yalnızca hafta içini kapsadığını hatırlatmamızda fayda var.

Bankalar Kaçta Kapanıyor?

Son dakika acil bir işlem için bankaya gitmek durumunda kalanlar genellikle bankalar kaçta kapanıyor sorusuna yanıt arıyor. Tıpkı açılış saatinde olduğu gibi bankaların %90’ı akşam 17.00’ye kadar açıktır. Bankaların 17.00’den sonra kasa işlemi almadıkları bilinmektedir; fakat bireysel ve ticari işlemler için bankaların kapanış saati 18.00 olarak gösterilebilir. Özetle gişede para çekme, para yatırma, fatura ödeme, döviz alıp satma gibi işlemleriniz varsa bankaya en geç saat 17.00’de gitmeniz gerekmekte. Kepenkler kapalı olsa da banka görevlileri saat 18.00-18.30’a kadar bankada işlemlere devam etmektedirler. Özel izin isteyerek bankadaki işlemleriniz için saat 17.00’den sonra da giriş yapabilirsiniz.

Bankaların Öğle Arası Saatleri

Sabah açılış ve akşam kapanışlarının dışında bankaların çalışma saatleri ile ilgili merak edilen bir diğer konu da öğle arası saatleri. Bankaların öğle arası saatleri 12.30 ile 13.30 arasıdır. Bazı bankalarda ise 12.00-13.00 arası öğle arası verilmektedir.

Katılım Bankalarının Çalışma Saatleri

Katılım bankalarının çalışma saatleri standart bankalardan farklı olabilmektedir. Cuma günleri saat 12.00 gibi kapanan katılım bankaları saat 14.00’te açılmaktadır. Bu durum sadece Cuma gününe özgüdür ve diğer günlerde katılım bankaları da diğer bankalar gibi saat 09.00-12.30 / 13.30-17.00 arası hizmet sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.