KREDİ ŞEFİ

Ziraat Bankası KMH Başvurusu, Ek Hesap Faiz Oranları

Kredili mevduat hesapları, bireylerin ani şekilde doğan nakit ihtiyaçlarını karşılamaları, mevduat hesaplarında yeterli bakiye yokken bile fatura ve diğer ödemelerini yerine getirebilmeleri ve alışveriş yapabilmelerini sağlayan bankacılık ürünleridir. Bankada daha öncesinde oluşturulan mevduat hesabı ya da maaş hesabına bağlı olarak çalışan kredili mevduat hesapları, gerçekleştirilen harcamaların aynı bir kredi kartında olduğu gibi ödeme dönemi içerisinde ödenmesi döngüsü içerisinde kullanılmaktadır.

Mevduat hesabında bakiye yokken gerçekleştirilen harcamalar, para çekme ve EFT işlemleri, kredili mevduat hesabının bakiyesinden düşülerek yerine getirilir. Kullanımından sonra hesaba faiz işlemeye başlar ve ödeme zamanına kadar faiz uygulaması sürdürülür.

Ziraat Ek Hesap Başvurusu

Ek hesap olarak da anılan kredili mevduat hesapları, Ziraat Bankası’ nın müşterilerine sunmakta olduğu finansman araçlarından biridir. Ziraat Bankası bünyesinde kredili mevduat ya da ek hesap oluşturmak isteyen kişiler, banka şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi yollarla oluşturmak istedikleri kredili mevduat hesaplarını açma talebinde bulunabileceklerdir. Kredili mevduat hesaplarının oluşturulmasında kişilerin maaş hesaplarının Ziraat Bankası’ nda olması, KMH başvurusu ve onayı sırasında kişilere avantaj sağlayan değişkenlerden biridir.

Bireylerin almakta oldukları maaşları, bankaya beyanda bulunabilecek oldukları düzenli gelirleri ve kredi notları gibi değişkenlere göre belirlenen ek hesap limitleri, banka ile yapılacak olan görüşmeler sonrasında netleştirilecektir. Eğer bireyler, maaş hesaplarını, kredili mevduat-ek hesap açacak oldukları Ziraat Bankası’ na taşırlarsa, faydalanabilecek oldukları ek hesap limitleri daha da artacaktır.

Ziraat Bankası Ek Hesap Kullanımı

Ziraat Bankası ek hesaplarından kullanılan tutarlar, anlık olarak ihtiyaç duyulan finansmanın sağlanmasında kolay ulaşılan bir ihtiyaç kredisi olarak değerlendirilebilir. Ek hesap limitinden kullanılan tutar ödeninceye kadar hesap üzerine günlük olarak faiz işlemesi gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası şubeleri dışında yapılan başvuru yolları yalnızca ön başvuru şeklinde değerlendirilmelidir. Ön başvurudan onay alan kişiler, Ziraat Bankası şubelerine giderek kredili mevduat hesaplarını-ek hesaplarını açtırabileceklerdir.

Ziraat Bankası KMH Faiz Oranları

Ek hesapların-kredili mevduat hesaplarının kullanımıyla birlikte ortaya bir faiz gideri çıkmaktadır. Faizler, hesaptan kullanılan tutara göre günlük şeklinde hesaplanmakta olup kullanılan tutarlar ne kadar erken geri ödenirse, aynı oranda daha düşük faiz giderleri ile karşı karşıya kalınacaktır.

Faiz oranlarının değiştirilmesi Ziraat Bankası’ nın saklı hakkı durumunda olduğu için bu oranlar değiştirilebilecektir. Basit olarak birkaç bin TL’ lik hesaplar üzerinden faiz hesaplaması yapmak gerekirse aşağıdaki gibi bir durumla karşılaşılacaktır.

Ziraat Kredili Mevduat Hesabı Hesaplama

Kredili mevduat hesaplarının kullanılabilir limitine bakılmadan, yalnızca hesap içerisinden kullanılmış olan tutar göz önüne alınarak faiz hesaplaması yapılacaktır. 1000 TL’ lik bir harcama gerçekleştirilmesi ve %1.95 oranında faiz işletilmesi halinde bir ay sonra karşılaşılacak olan toplam tutar 1023,40 TL durumuna gelecektir. Aynı hesaplamayı 4000 TL üzerinden %1.95 faiz oranları ile hesaplamak gerekirse bir ay sonra karşı karşıya kalınacak olan borç tutarı 4093,60 TL durumuna gelecektir.

Diğer bankaların ek hesap özellikleri:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.