KREDİ ŞEFİ

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kayıt Alma ve Giriş

TC Ziraat Bankası internet bankacılığı, en kapsamlı ve kullanışlı teknoloji şubelerinden biri olarak lanse ediliyor. Birçok bankanın internet bankacılığına göre daha kolay kullanılabildiği söylenebilir. Üstelik Ziraat Bankası internet bankacılığı sayesinde birçok işlem için şubeye gitme derdinden kurtuluyorsunuz. Ziraat Bankası gibi şube yoğunluğu en fazla olan bankalardan birinde internet bankacılığı kullanıcısı olmak oldukça faydalı olabiliyor. Sizlere TC Ziraat Bankası internet bankacılığı ile ilgili merak edeceğiniz birçok soruda öğretici yanıtlar sunacağız.TC Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma, şifre değiştirme, kayıt olma ve kullanma gibi konularda bilgi almak için yazımızı dikkatle takip ediniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kayıt Olma

TC Ziraat Bankası internet bankacılığı kayıt işlemlerinizi 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası’nda aktif bir hesabınız bulunuyorsa her 3 seçeneği de kullanabilirsiniz; fakat aktif bir hesabınız bulunmuyorsa şubeye giderek hesap açmalı ve ardından internet bankacılığı kaydınızı tamamlamalısınız. Bu cümleden anlaşılacağı üzere ilk yöntem Ziraat Bankası şubelerinden internet bankacılığı kayıt başvurusunda bulunmaktır.  Şube dışında ziraatbank.com.tr’ den ya da Ziraat Mobil uygulamasından da online kayıt formunu doldurarak kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Daha önce yayınladığımız Ziraat iletişim yazısında bulunan iletişim bilgileriyle daha fazla bilgide alabilirsiniz.

TC Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemleri kayıt işlemleriyle birlikte yapılmaktadır. Ziraat internet bankacılığı şifre alma işlemi sonrasında şifrenizi değiştirmeniz istenecek. Cep telefonunuza ilk gelen şifreyi değiştirdikten sonra sisteme kolayca giriş yapabileceksiniz.

Kullanıcılar, TC Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş işlemlerini web site ve mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirler. Ziraatbank.com.tr’ ye girdikten sonra sağ üst köşede yer alan internet şubesi sekmesine tıklayarak Ziraat Bankası internet bankacılığı girişinizi yapabilirsiniz. Bireysel ya da kurumsal seçeneklerinden birini tercih etmenizin akabinde giriş için gerekli sayfaya yönlendirileceksiniz. TCKN veya müşteri numaranızı üst kısma, telefonunuza gelen şifreyi de şifre alanına girerek giriş yapabilirsiniz.

TC Ziraat mobil uygulaması giriş işlemleri de benzer şekilde gerçekleşmektedir. Telefonunuza gelen şifre ile mobil bankacılık sistemine kolayca giriş sağlayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Ayarlar> Şifre Ayarları ve Şifre değiştirme alanından Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarınızın güvende olması için herkes tarafından tahmin edilecek bir şifre yerine tahmin edilmesi güç bir parola belirlemenizi tavsiye ederiz. Böylece başkalarının internet bankacılığı üzerinden hesaplarınıza erişmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca parolanızda rakam, harf, noktalama işareti ve diğer karakterlere yer vermeniz durumunda parolanızın kırılma ihtimali oldukça düşük hale gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.