KREDİ ŞEFİ

Vakıfbank Ek Hesap Özellikleri (Başvuru, Limit, Faiz Oranı)

Kredili mevduat hesaplarını basit bir şekilde tanımlamak gerekirse, kısa süre içerisinde ihtiyaç duyulan finansman ihtiyacının karşılanmasında kullanılabilecek ve sürekli olarak hazır tutulan bir kredidir şeklinde açıklamak doğru olacaktır.

Vadesiz mevduat hesaplarında kişiler, biriktirmek istedikleri paralarını saklar ve değerlendirirken kredili mevduat hesaplarında, istenen zaman kullanılabilecek şekilde bir miktar kredi hazır halde tutulur. Bankada bulunan vadesiz hesaplar ile eşleştirilen kredili mevduat hesapları ya da kredili mevduat hesapları, Vakıfbank bünyesinde de aynı adımların izlenmesi şeklinde oluşturulmakta ve kullandırılmaktadır.

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı

Vakıfbank bünyesinde ek hesap açarak ihtiyaç duyulan anda çok kısa bir süre içerisinde bu ihtiyacın karşılanmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Yalnızca nakit ihtiyacının karşılanmasında değil, alışverişlerin sürdürülebilmesi, otomatik ödeme talimatındaki ödemelerin talimatın geçerli olduğu hesaplarda para olmaması halinde de yerine getirilmesi, para transferleri gibi durumlarda da Vakıfbank’ ın kredili mevduat hesapları son derece kullanışlı çözümler sunmaktadır.

Vakıfbank kredili mevduat hesaplarının kullanılması ile bankadaki tanımlı mevduat hesapları içerisinde para olmaması halinde de harcamalar, ödemeler ve para transferleri yerine getirilebilmektedir.

Kredili Mevduat Hesabının Geri Ödeme Süreci

Kredili mevduat hesaplarına tanımlı bakiyenin kullanılması durumunda ortaya çıkan borç tutarı, normal kredi kullanımında ya da kredi kartı kullanımında olduğu gibi bu hesaplardan harcanan paralar taksitli şekilde değil, tek seferde tamamen ödenmektedir. Yani, kişilerin maaş hesabına tanımlı olan kredili mevduat hesaplarının kullanımı, kişilerin bu hesaplara yapacak oldukları ödemeler ya da hesap ödeme tarihinde maaş hesapları-diğer banka hesaplarından bu borç tutarının tek seferde düşülmesi şeklinde gerçekleşmektedir.

Vakıfbank’ ın uygulamakta olduğu bir kampanya, kredili mevduat hesaplarından gerçekleştirilen harcamaların tek seferde değil, taksitli bir şekilde geri ödenebilmesine imkan tanımaktadır. Kredili mevduat hesabının bakiyesinin tümünün tek seferde kullanılması ve bu borcun bir sonraki ödeme dönemine kadar ödenmemesi halinde belirli faiz oranları ile karşı karşıya kalınacak olduğu söylenebilir. Normal kredili mevduat hesaplarından ödeme kalıbı ve uygulanan faiz oranları bakımından farklılık gösteren taksitli kredili bankomat hesabı, banka müşterilerinin kredili mevduat hesaplarından kullanacak oldukları tutarların taksitli şekilde geri ödemelerine ve belirli bir ödeme planı içerisine dahil oldukları için daha düşük faiz oranları ile muhatap olmalarını sağlamaktadır.

Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı(KMH) Limit Düşürme-Arttırma

Kredili mevduat hesabı kullanımında olan kişiler, hesaplarının kullanımı ve borç ödemesi sırasında karşı karşıya kaldıkları ekstra masraflardan sıkıldılar ve durumu biraz olsun kontrol altına almaya çalışıyorlarsa, Vakıfbank’ ın 444 0 724 numaralı müşteri iletişim merkezine ulaşarak kredili mevduat hesaplarının limit düşürme işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Tam tersi yönde, kişilerin gelirlerinin elveriyor olması ve daha yüksek KMH limitlerine ihtiyaç duyulması halinde kişiler, aynı numaradan bankalarına ulaşarak limit artırım işlemlerini başlatabileceklerdir.

Vakıfbank Ek Hesap Faiz Oranı

Kredili mevduat hesabı üzerine uygulanacak olan faiz oranları, hesaplara tanımlı olan bakiye, hesaptan kullanılmış olan bakiye ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişen faiz oranlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 5000 TL kadar bir ek hesap harcamasında bulunmuş olan kişiler, bir sonraki ay bu harcama tutarına el olarak 150 TL kadar bir faiz ödemesiyle karşılaşmaktadırlar. Güncel faiz oranlarını öğrenmek için bankanın müşteri iletişim merkezi ile iletişime geçilebilir ya da banka şubelerine başvuruda bulunulabilir.

Diğer bankaları ek hesap bilgileri:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.