Kredi Şefi

Ücretsiz eft havale hangi bankalarda?

Tüketici (bireysel) ya da ticari olarak bankalarla çalışan müşterlerin en çok şikayet konusu olan konudur eft ücretleri. Ücretsiz eft yapan banka konusunda hep arayış içerisinde olanlar üçün bu makaleyi hazırladık. Öncelikle standart hizmet alan bir müşteri banka şubesinden ücretsiz eft yapamamaktadır. Para ödenmeyen para transferi hizmetleri mobil ve internet bankacılığı olmaktadır. İlaki şubeden yapacaklar için ortalama 30TL bir ücret ödeyebileğizi belirtmek isteriz. Elbette mevcut çalıştığınız bankanız size çalışma büyüklüğünüze göre şubeden de ücretsiz eft hizmeti verebilir ama bu kişi özelindedir.

Hangi bankalar da ücretsiz eft ve havale hizmeti vardır?

QNB Finansbank Enpara: Şubesiz internet üzerinden bankacılığında Türkiye’de ilk adımı atan QNB Finansbank’ın hizmeti olan Enpara.com hiç bir şekilde eft ve havaleden ücret alınmamaktadır. Enpara.com’un hem bireysel hem tüzel hesapları olması sebebiyle bu pazarda en öndedir. Adetsel olarak her hangi bir limit yoktur istediğiniz kadar ücretsiz eft yapabilirsiniz. Enpara.com için şubeye gitmenize gerek yok başvurunuzu internetten yapacaksınız size ekipler hesap açılış imzasına geleceklerdir.

Kuveyt türk senin bankan: Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe en etkili ve normal bankacılık kadar bilinen bankalardan Kuveyt Türk Bankası internet üzerinden yapılan para transferlerinden ücret almamaktadır. Sadece şubeden başvuru yapabilirsiniz.

TEB Cepteteb: Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) mobil ve internet bankacılık markası olan CepteTEB internet şubesi üzerinden yapılan tüm eft ve havaleler ücretsizdir. Fakat mevcut bir şube hesabınız varsa mutlaka para çıkışının Cepteteb hesap numarasından yapılması gerekmektedir. Şubenin internet bankacılığı üzerinden yapılan eftler ücretsiz değildir.

Ziraat Katılım Bankası: Ziraat Bankası’nın katılım bankacılığı iştiraki olan ve bu konuda büyük yatırım yapan Ziraat Katılım tıpkı Kuveyt Türk gibi internetten yapılan EFT işlemlerinde komisyon ya da masraf almaktadır.

Ing Bank (Turuncu Hesap): ING Bank’ın internet şubesi olan turuncu hesap açan müşterileri için özel sunduğu hiznet kapsamında internetten eft ücreti almamaktadrı. Tıpkı TEB gibi hesap mutlaka turuncu olması lazım.

Yapı Kredi Nuvo: YKB son bir kaç yıldır dijital bankacılığa ciddi bir yatırım yapmaktadır. Enpara.com gibi diğer bir şubesiz bankacılık girişimi olan YKB Nuvo’da internet ve mobil üzerinden yapılan işlemlerden ücret almamaktadır. Nuvo’da hesap işlem ücreti gibi ek bir masraf çıkarmamaktadır.

Özetlersek ücretsiz EFT ve havale standart bankacılık hizmetlerinde sadece internet bankacılığı şubeleri üzerinden vardır. Bunun sebebi şube maliyetlerinin olmaması ve alternatif kanallarla şube yoğunluğunu azaltmakdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.