KREDİ ŞEFİ

Ptt Kart Nedir? Nerelerde Kullanılır, Ptt Kart Şifre Alma Yöntemleri

Ptt kart, PTT’nin posta çeki hesabı olan müşterilerine vermiş olduğu bir hizmettir. Peki en çok merak edilen Ptt kart şifresi nasıl alınır? Ptt kart şifresini unuttum ne yapmalıyım? Bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Ptt Kart nedir?

PTT’nin posta çeki hesabı sahibi müşterilerine vermiş olduğu, Pttmatik ve diğer banka ATM’lerinden hesaplarındaki parayı görebilecekleri, diledikleri zaman çekebilecekleri, çeşitli faturaları ödeyebilecekleri, yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinde kullanabilecekleri bir ödeme aracıdır.

Ptt Kart Nasıl Alınır?

Karta sahip olabilmek için öncelikle bir posta çeki hesabının olması gerekmektedir. Sonrasında PTT işyerlerinden talep ederek kart alınabilmektedir. Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler Pttkart alabilirken, öğrenciler, akedemik ve idari personeller Kampüs Pttkart, Memursen üyeleri Motif kart ve esnaflar içinde Esnaf Ptt kart verilmektedir.

Kullanılan Ptt kartlar için yıllık herhangi bir ücret alınmamaktadır. Aynı zamanda bu kart, internet alışverişlerinde tıpkı bir kredi kartı gibi kullanılabilmektedir.

Ptt Kart İlk Şifre Nasıl Alınır?

Eğer bir Ptt kart sahibi iseniz size en yakın PTT işyerinden kimliğinizle şifre alabilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz Pttmatiklerden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PTT işyerinde hesap açarken cep telefonunuzu sisteme kayıt ettirdiyseniz çağrı merkezini arayarak ilk şifrenizi alabilirsiniz. Ptt çağrı merkezine 444 1 788 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Ptt Kart Şifremi Unuttum Ne yapmalıyım?

Ptt kart şifrenizi herhangi bir nedenle unuttuysanız tıpkı ilk şifre alımında yaptığınız şekilde yeni şifrenizi alabilirsiniz. En yakın Ptt işyerine giderek size bu konuda yardımcı olamalarını isteyebileceğiniz gibi, yukarıda belirttiğimiz çağrı merkezi numarasından da kayıtlı cep telefonunuz üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Yeni şifrenizi belirlerken doğum tarihi gibi kolayca tahmin edilebilecek rakamları kullanmamayı tercih etmeniz ileride yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçecektir. Almış olduğunuz şifre size özeldir ve kimseyle paylaşmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Ptt Kart Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Birden fazla yanlış şifre girmek gibi herhangi bir nedenle Ptt kart şifreniz bloke olduysa yapmanız gereken blokeyi kaldırmak olacaktır. Bunun için 44 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ptt işyerlerinden de şifre bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.