KREDİ ŞEFİ

Online PTT Kargo Takip Yurtiçi ve Yurtdışı Sorgulama, İletişim ve Telefon Bilgileri

PTT kargo takip sistemi sayesinde online olarak kargonuzun nerede olduğunu rahatça tespit edebilirsiniz. Bu yazıda gerek yurtiçi gerekse yurtdışı ptt kargo sorgulaması yanında iletişim ve telefon bilgileri hakkında da bilgilere ulaşabileceksiniz.

Türkiye’nin her noktasına hizmeti bulunan PTT kargo, taşımacılık hizmetini müşterilerine en uygun fiyatlara getiren firmalardan biri haline gelmiş. Bunu yaparken müşterilerine de aynı zamanda teknolojinin getirdiği kolaylıklardan faydalanmasını sağlıyor. Özellikle gönderilen kargoların sorgulanması konusunda kargo hakkında detaylı bilgilere ulaşımı sağlıyor. PTT kargo yurtiçinde yaygın kullanımı yanında yurtdışı kargoların ülke içine dağıtılması ve takibi konusunda oldukça iyi hizmet vermektedir.

Ptt kargo yurtiçi ve yurtdışı takip aşamaları sorgulama

PTT yoluyla kargo bekliyorsanız öncelikle resmi internet sitesini kullanmalısınız. Bunun için internet tarayıcınıza http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresini girmeniz gerekmektedir. Ptt her kargo için bir barkod numarası vermektedir. Yani online kargo takibi için mutlaka elinizde bu barkod numarası olması gerekiyor. Açılan sitede bu barkod numarasını ve sayfada görünen güvenlik kodunu girdikten sonra kargo hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler içerisinde kargonuzun,  nereden ve kimden geldiği, ağırlık bilgileri, hangi aşamalardan geçtiği ve şu an nerede olduğu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Ptt kargo sorgulama işleminizi aynı zamanda e-Devlet sistemi üzerinden de yapabilirsiniz. E Devlet sitesinde PTT Genel Müdürlüğü altında bulunan PTT Kayıtlı Gönderi Takibi sayfasından barkod numarası ve güvenlik konunu girdikten sonra sorgula butonuna basınca ulaşmak istediğiniz tüm bilgiler karşınıza gelecektir.

Ptt kargo takip için telefon ve iletişim bilgileri

Kargo takibini telefon üzerinden yapmak istiyorsanız, müşteri hizmetleri imdadınıza yetişiyor. PTT müşteri hizmetlerine 444 1 788 numaralı telefondan Türkiye’nin her noktasından 7 gün 24 saat ulaşarak müşteri temsilcileri vasıtasıyla kargo bilgilerine ulaşabilirsiniz. Telefonda sadece yurtiçi değil yurtdışından da beklediğiniz kargo hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gönderi takibinin başka bir yöntemi de herhangi bir PTT kargo şubesinden sorgulama yapmaktır. Kimliğiniz ile adınıza gelen kargonun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.