Kredi Sorgulama ve Başvurusu T.C. Kimlik No ile Artık Çok Kolay ve Hızlı

Banka Kredileri Artık T.C. Kimlik Numarasıyla Kullanılabiliyor. Gelişen bilgi teknolojilerini en hızlı ve doğru bir şekilde kullanan sektörler arasında bankacılık sektörü gelmektedir. İster kamusal sermaye destekli olsun isterse de özel teşebbüs destekli olsun tüm bankalar yenilikçi teknolojiyi kullanmak suretiyle müşterilerine hızlı, kolay ve güvenilir bir hizmet vermeye çalışıyor. Yaşanan gelişmeler noktasında bankalar bünyelerinde mevcut olan kredi ürünlerini dahi müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilmeleri için kolay bir başvuru yöntemi sunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren devlet ve özel sermaye destekli bankaların her biri müşterilerinin T.C. kimlik numarası üzerinden kredi kullanabilmelerine imkân sağlıyor. Her bankanın farklı yöntemler kullanmak suretiyle sunduğu bu hizmetler doğrultusunda, banka müşterileri kullanmak istediği kredi için bankanın başvuru kanallarını kullanmak suretiyle T.C. kimlik numarasıyla kredi kullanabilirler.

T.C. İle Kredi Veren Bankalar
Ülkemizde hizmet veren bazı bankalar müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli kredileri sadece T.C. kimlik numarasını kullandırmak suretiyle kullandırmaktadır. Nasıl mı? Aşağıda yer alan bazı bankalar kredi talepleri için T.C. kimlik numarasını nasıl kullandırdığını bildirmektedir.

Şekerbank, cep telefonun mesaj bölümüne KREDI ve T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 1953’e kısa mesaj atmak suretiyle müşterilerine kredi kullandırmaktadır.

Odeabank’ta T.C. kimlik numarasıyla kredi kullanmayı SMS yoluyla sağlamaktadır. Banka müşterileri mobil cihazların mesaj bölümüne T.C. kimlik numarasını yazmak suretiyle 8444’e kısa mesaj atmaları yeterlidir.

Devlet destekli Ziraat Bankası müşterileri tüm kredi ürünleri için cep telefonun mesaj bölümüne kredi türü ve T.C. kimlik numarasını 4747’ye kısa mesaj atmak suretiyle kredi başvurusu yapabilmektedirler.

Akbank bünyesinde bulunan kredi ürünlerine başvurusu için cep telefonlarının mesaj bölümüne T.C. kimlik numarasını yazmak suretiyle 4425’e kısa mesaj atmaları yeterlidir. Bu uygulama sadece Turkcell müşterileri tarafından kullanılırken, TurkTelekom ve Vodafone müşterileri için aynı mesajı 0532 750 25 25 numaralı telefon göndermeleri gerekmektedir.

Özel sermaye destekli bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası her türlü kredi ürünü için müşterilerine SMS yoluyla başvuru yapabilmeleri sağlıyor. Buna göre kısa mesaj bölümüne Kredi türü ve T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 4411’e SMS göndermeleri yeterlidir.

Türkiye Ekonomi Bankası, bünyesinde yer alan kredi ürünlerini diğer bankalar gibi SMS yoluyla değil T.C. kimlik numarasını kendi internet sitesinde yer alan platforma girmek suretiyle sağlıyor. TEB müşterileri ilgili ekrana gerekli bilgilerle birlikte T.C. kimlik numarasını yazmak suretiyle kredi başvurusunu almaktadır.

QNB Finansbank müşterilerinin T.C. kimlik numarasını mesaj bölümüne yazıp 5030’a, Vakıfbank Kredi ve T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 5724’e, Garanti Bankası sırasıyla T.C. kimlik numarası, kredi miktarı, kredi vadesi ve aylık geliri yazdıktan sonra 3390’a, İş Bankası mesaj bölümüne NAKİT ve T.C. kimlik numarasını yazıp 4402’e, Denizbank KREDİM boşluk T.C. kimlik numarasını yazıp 3280’e ve ING Bank müşterileri KREDİ ve T.C. kimlik numarasını yazıp 2205’e kısa mesaj göndermeleri yeterlidir.

Tüm bankalar ilgili başvuruları aldıktan sonra ilk yarım saat içerisinde müşterilerine aynı kanal üzerinde kredinin sonucuna dair geri dönüş yapmaktadırlar.

BENZER İÇERİKLER


Yorumlar

 1. yazan KADİR İLDEN

  Aralık 11th, 2017 at 13:56 (#)

  selam benim yedi yıl önce istenmeyen nedenlerden dolayı sicilim buzuldu şu han icin cok acele onbin teleye ihtiyacım var bana yardımcı olmanızı bekliyorum

 2. yazan Halil İbrahim zincirkran

  Aralık 23rd, 2017 at 23:03 (#)

  10 bin tl kıredi almak istiyorum

 3. yazan Oktay

  Mayıs 5th, 2018 at 20:25 (#)

  Kredi notum nasil yukselir acil 5000 tl ye ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim saygilar

 4. yazan İsmail Kıvrak

  Haziran 13th, 2018 at 03:24 (#)

  Kredi notum çok düşük kredi cekemiyorum sicilim bozuk kara listedeyim yardimci olursaniz sevinirim telefon

 5. yazan Necmi

  Haziran 30th, 2018 at 18:12 (#)

  20 bin tl ihtiyacım var

 6. yazan recep ertaş

  Ağustos 13th, 2018 at 18:28 (#)

  bana 30.000.00 tl lazım nasıl alabılirim

 7. yazan aydin

  Ağustos 25th, 2018 at 18:01 (#)

  3o bin lira kredi çekmek istiyorum

 8. yazan ayla

  Eylül 14th, 2018 at 12:07 (#)

  acil krediye ihtiyacım var lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 9. yazan Ayhan

  Eylül 24th, 2018 at 17:39 (#)

  3bınlıra nakıt ıhtıyacım var

Yorum Yap