KREDİ ŞEFİ

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kendilerine gelen kredi taleplerinde belli başlı standartlara göre tahsis kararı vermekte; ATM’den, internet ve telefon bankacılığından, mobil bankacılıktan yapılan başvurular ise otomatik bir kredi sorgulama sistemi üzerinden yanıtlanmakta. Bu kanallardan yapılan başvurular için arka planda özel bir tahsis mekanizmasının belli kriterlere göre sorgulama yaptığı biliniyor. Bu kriterlerin başında da kredi notu gelmekte. Yani kredi notunuz yeterli değilse kredi başvurunuz sistem tarafından merkeze iletilmiyor bile. Kredi notu düşük olanlar, çözümü kredi notu düşüklere kredi veren bankalarda arıyor. Eğer kredi notunuz yeteri kadar yüksek değilse ve bu sebeple kredi çekemiyorsanız size özel sunacağımız ipuçları sayesinde kredi çekme imkânı bulabilirsiniz. Bunun için size özel hazırlamış olduğumuz bilgilendirici nitelikteki bu makaleyi sonuna kadar okumanız yeterli olacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notunuz düşük olduğundan kredi talepleriniz her reddedildiğinde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri? diye merak ettiğinizi fazlasıyla biliyoruz. Bu amaçla sizler için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri? sorusunu detaylıca yanıtlamaya özen göstereceğiz.

ICBC Bank : ICBC Bank, Türkiye’de pazarlama açısından çok faal bir banka değildir. Hatta bu yazıyı okuyan birçok kişi ICBC Bank’ın adını muhtemelen ilk defa duymuş olacak. İstanbul gibi büyük kentlerde faaliyet göstermeyi tercih eden ICBC Bank, diğer bankalarla kıyasıya bir rekabet içerisine girmemeye özen gösteriyor; en azından reklam ve pazarlama anlayışının bu yönde olduğunu görüyoruz. ICBC Bank’ın diğer bankalarla rekabet ettiği en etkin nokta ise kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalardan biri olması. Kredi notunuz 1200 ve altındaysa kredi taleplerinizi ICBC Bank üzerinden iletebilirsiniz. Notunuz 0 veya çok az yukarısında değilse ICBC Bank’a yapacağınız kredi başvurunuz muhtemelen olumlu karşılanacaktır.

Aktif Bank N Kolay Kredi : Nkolaykredi.com sitesi, Aktif Bank’ın şubesiz kredi sağlayıcısı olarak hizmet sunuyor . Kredi notunuz düşük olduğu için bankalardan kredi alamıyorsanız bir de online kredi hizmeti sunan Nkolaykredi.com’ u deneyebilirsiniz. Üstelik bu siteden kredi kullananlardan gelir belgesi ve kefil de talep edilmiyor.

Bankpozitif : Bankpozitif, Aktif Bank gibi şubesiz bankacılık anlayışıyla hizmet sunmakta. Teknoloji kanalları üzerinden kredi imkanı sunduğundan kredi notu düşük olanlara bile kredi kapılarını açabiliyor. Diğer 2 seçeneğe göre kredi alma şansınız daha düşük olsa da Bankpozitif üzerinden de şansınızı denemenizi tavsiye ederiz.

CEPTETEB : TEB’ in teknoloji iştiraki CEPTETEB, son dönemde kredi notunu pek fazla önemsemiyor. Elbette kredi notu 0 olanlara kredi verildiğini söylersek pekte inandırıcı olmayacaktır. Yine de TEB kalitesinde bir bankanın CEPTETEB atılımıyla kredi notuna bakış açısını yumuşattığını söyleyebiliriz. Kredi notu 800 ile 1000 arasında değişenler CEPTETEB ihtiyaç kredisi ile kredi ihtiyaçlarına son verebiliyor.

Odeabank : Odeabank, bankacılık sektörünün en genç üyelerinden biri olarak rekabet şartlarına uyum sağlayabilmek için kredi şartlarını fazlasıyla esnek tutmakta. Kefilsiz şartsız kredi anlayışını kredi notu incelemelerinde de sürdüren Odeabank, son birkaç aydır kredi notu düşük olanlara da kredi olanağı veriyor.

Burgan Bank : Burgan Bank, 2019’da mevduat müşterilerine sunduğu faiz oranlarını bir hayli arttırdı. Bu da birçok kişinin mevduatını Burgan Bank’a yatırması anlamı taşıyor. Tüm bu mevduatlara getiri sağlayabilmek için kredi şartlarını yumuşatmak durumunda kalan Burgan Bank, bu yıl kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesinin müdavimlerinden olacak gibi görünüyor.

Alternatif Bank : Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalardan sonuncusu Alternatif Bank olarak dikkat çekiyor. Sadece belirli şehirlerde şubeleşen, bu şehirlerin dışında kalan bölgelerde şubesiz bankacılık hizmeti sunan Alternatif Bank, kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebileceğiniz bankalardan biri. İster şubeden, ister internetten başvuruda bulunarak kredinizi uygun şartlarda çekebilir, size özel ödeme planları çerçevesinde rahatlıkla ödemeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.