KREDİ ŞEFİ

Kapıda Ödeme Nedir? Nakit veya Kredi Kartı Seçeneği, Kapıda Ödeme Sistemi Kullanan Siteler Avantajlı mı?

Günümüzde alınan ürün veya hizmetlere karşılık yapılan ödemelerde de farklı yöntemler kullanılıyor. Tüketicilerin tercihleri arasında yer alan kapıda ödeme sistemi avantajlarıyla da tercih edilen ödeme şekillerinden biri olarak görünüyor.

Kimi tüketiciler özellikle internet üzerinden alışverişlerde kredi kartı bilgilerini vermek istememeleri, bundan dolayı oluşan güvenlik endişeleri duyuyorlar. İnternet üzerinde alışveriş yaparken ödemeyi kapıda yapma sistemi olan siteler tercihleri arasında yer alıyor.

Hizmet sektöründe hemen hemen benzer bir durum oluşuyor.  Verilen hizmeti eksiksiz olarak yapıldığını gördükten sonra ödeme yapmak isteyen tüketiciler, ödemeyi kapıda yapmayı tercih ederek nakit veya kredi kartı ile ödemesini gerçekleştiriyor.

Kapıda Ödeme Nedir?

Ödemeyi kapıda yapma, tüketicilerin verdiği ürün siparişinin veya alacakları hizmetin karşılığında ödeyeceği tutarı, adresinde firma veya kargo personeline yapması anlamına gelmektedir.

Ürün veya hizmet bedeli kredi kartıyla veya nakit olarak yapılabilmektedir.

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ödeme yöntemlerinde de gelişmelere neden olmakta, firma ve tüketicilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sabit pos cihazlarının yanında mobil yani taşınabilir pos cihazlarında kullanılmaya başlanması nedeniyle artık ödemeler tek bir yerden değil adreste de yapılabilmeye olanak sağlamaktadır.

Mobil pos cihazlarının yaygınlaşması ile birlikte kredi kartı ile kapıda ödeme sisteminin de kullanılmasın yol açmakta, bazı tüketiciler güvenlik nedeniyle bunu tercih etmektedirler.

Alınan ürün ve hizmet karşılığında ödenecek olan paralar kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneğini oluşturmakta, firma personeli veya kargo elemanı aracılığıyla sağlanmaktadır.

Kapıda Nakit Ödeme Nedir?

Kredi kartı kullanmayan tüketiciler için alternatif olarak kapıda nakit ödeme seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Böylece tüketici ürün eline geçtikten sonra veya hizmet gerçekleştikten sonra nakit ödeme yapabilmektedir.

Yine kredi kartı veya banka havalesi kullanmak istemeyen tüketiciler kapıda nakit ödeme yöntemini tercih edebilmektedir.

Kapıda Ödemenin Avantajları Nelerdir?

Tüketiciler kredi kartı bilgilerini internet üzerinde paylaşmamak adına yerinde ödemek sistemini daha güvenli bir yöntem olarak görebilmektedirler.

Sipariş verdikleri ürünü veya alacakları hizmeti görmeden ödeme yapmak istemeyen tüketiciler için tercih noktası haline gelmektedir. Tüketiciler sipariş verdikleri ürünleri kontrol ederek teslim almalarını sağlamaktadır.

Başka bir avantajı da satın alınan ürünün teslim edilmeme ihtimalinin olmamasıdır.  İnternetten alınan ürünlerin gönderilmemesi veya farklı bir ürün gönderilmesi gibi durumları ortadan kaldırmaktadır.

Diğer bir avantajı da cayma hakkı olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu e-ticaret siteleri iade etme hakkını müşterilerine sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.