KREDİ ŞEFİ

Halkbank Memur Kredisi Hesaplama, Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Halkbank tüm nakit ihtiyaçlarınıza göre kredi sağlayan bir bankadır. Halkbank kamu bankası olarak hizmet verdiğinden devlet memurlarına özel kredi kampanyaları da bulunmaktadır. Halkbank’ın devlet memurlarına özel olarak verilen krediler memur kredisi olarak geçmektedir. Eğer sizde devlet himayesi altında çalışıyor ve bankanın aradığı şartlara uyuyorsanız, Halkbank memur kredisi kullanabilirsiniz.

Halkbank memur kredisi kamu parsonellerine özel verilen ve tüm kredi tipleri için düşük faizli kredi sunan bir kampanyadır. Eğer Halkbank’ın aradığı şartlara uyuyorsanız, sizlerde Halkbank memur kredisinden düşük faizli olarak yararlanabilirsiniz. Halkbank, kendisinden maaş alanlar ve maaş almayanlar için ayrı 2 tip kredi kampanyası oluşturmaktadır. Eğer maaşınızı Halkbank üzerinden alıyorsanız kredi almanız çok daha kolay olacaktır. Halkbank memur kredisi için Halkbank’ın aradığı şartlara uygun olmanız, kredi sicilinizin temiz olması ve daha önce kredi borcundan dolayı icralık olmamanız gerekmektedir. Halkbank memur kredisine başvururken banka sizden belli evraklar talep edecektir.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Maaş bordrosu
  • Kamu’dan emekliyseniz Kamu Emekli Maaşı belgesi
  • Ek geliriniz varsa belgeleri
  • Gerekli görülmesi halinde diğer evraklar

Halkbank Memur Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir ?

Eğer kamu çalışanıysanız ve uygun kredi almak istiyorsanız Halkbank’ı tercih edebilirsiniz. Halkbank kamu çalışanlarına özel uygun faizli kredi imkanı sunmaktadır. Şimdilik Halkbank memur kredisinde faiz oranı aylık %1.95 yıllık %23’tür. Halkbank memur kredisindeki faiz oranları, Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz artırımı veya indirimleri, enflasyon yükselişi veya düşüşüne göre değişebilmektedir. Halkbank Memur Kredisi’nde başvuru limiti şubeler için 50.000 TL’ye kadar iken internet şubesinden yapılan başvurularda limit yalnızca 15.000 TL’dir. Yapacağınız tüm kredi başvuruları maksiumum 36 ay vade ile sınırlandırılmıştır. 3 aydan 36 aya kadar dilediğiniz vadelerde kredi borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Eğer sizde kredi başvurusu yapmak istiyorsanız evraklarınızla birlikte Halkbank şubelerine gidebilir veya internet şubesinden başvuru gerçekleştirebilirisiniz. Eğer Halkbank maaş müşterisiyseniz banka sizden herhangi bir evrak talep etmeyebilir. Ayrıntılı bilgiye Halkbank kredi başvurusu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Halbank memur kredisi şartlarından bir diğer ise kredi notunuzun iyi seviyede olmasıdır. Daha önce hangi bankaya olursa olsun kredi borcunuzu aksatmanız ödemede zorluk yaşamışlığınız varsa muhtemelen kredi notunuz düşmüştür. Kredi notunuz iyi seviyesinin altındaysa yüksek ihtimalle bu kredi kampanyasından yararlanamayacaksınız. Eğer daha önce bankayla icralık olmuşsanız kredi alma ihtimaliniz çok zayıftır.

Halkbank Memur Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır Şartlar Nelerdir ?

Halkbank kredi başvurusunu bizzat şubeden yapabilirsiniz. Ancak eğer şubeye gitmek istemiyor oturduğunuz yerden başvuru yapmak istiyorsanız, Bankanın sms şubeciliğinden Sms kredi başvurusunu kullanabilirsiniz. Halkbank memur kredisine SMS üzerinden başvurmak için KAMU yazıp boşluk bırakıp TCKİMLİK NO yazıp boşluk bırakıp, Aylık Geliriniz yazıp boşluk bırakıp Kredi Tutarı yazıp 3452’ye sms gönderebilirsiniz. Eğer gelir seviyeniz düşük talep ettiğiniz kredi tutarı fazlaysa muhtemelen krediniz onaylanmayacak ve daha düşük krediler kullanabileceksiniz. Mesaj gönderiminden sonra kredi başvurunuz onaylanırsa evraklarınızla birlikte en yakın Halkbank şubesine gidebilir ve kredi işleminizi tamamlatabilirsiniz. Halkbank’ın normal ihtiyaç kredilerindeki faiz oranları yıllık %30-35 seviyelerindeyken, Memur kredisinin faiz oranları %20-23 seviyesindedir. Halkbank’ın memurlara özel sunduğu düşük faizli krediden her kamu çalışanı yararlanabilir.

36 Ay Vade İle Aldığım Kredinin Geri Ödemesi Nasıl Olur ?

Halkbank’tan kendi ihtiyacınıza göre 36 ay vade ile kredi çektiniz, çektiğiniz kredinin aylık taksit tutarı ve geri ödemesi aldığınız kredi tutarına göre değişecektir. Aşağıda 36 ay vade ile çekilen kredilerin aylık taksit tutarı ve geri ödeme tutarı yazmaktadır.

5.000 TL, kredi çekmeniz durumunda aylık ödeme tutarınız 207 TL geri ödeme tutarınız ise 7.453 TL olacaktır.
10.000 TL,kredi çekmeniz durumunda aylık ödeme tutarınız 414 TL geri ödeme tutarınız ise 14.906 TL olacaktır.
20.000 TL kredi çekmeniz durumunda aylık ödeme tutarınız 828 TL geri ödeme tutarınız ise 29.813 TL olacaktır.
50.000 TL kredi çekmeniz durumunda aylık ödeme tutarınız 2.070 TL geri ödeme tutarınız ise 74.532 TL olacaktır.

Tüm faiz oranları zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Güncel rakamlara bankanın resmi internet sitesinden veya Halkbank müşteri hizmetleri numarasından ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.