KREDİ ŞEFİ

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank, düşük faiz oranları, hızlı kredi süreci, esnek vade seçenekleri ve ihtiyaçlara uygun kredi tercihleriyle tüketicilerin kredi taleplerinde en sık kullandığı bankalardan biri. Birçok ihtiyacınız için farklı kanallar üzerinden Halkbank kredi başvurusunda bulunabilir, ihtiyaçlarınızı ertelemekten bu şekilde tamamıyla kurtulabilirsiniz. Tatil harcamalarından konut alımına, taşıt kredisinden ihtiyaç kredilerine kadar birçok kredi seçeneğinizin olduğu Halkbank’ta kendinizi daima ayrıcalıklık hissedeceksiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Halkbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu birçok yanıtı içerisinde barındırıyor. Çünkü Halkbank kredi başvurusunda bulunmak için birçok farklı bankacılık uygulamasından yararlanabiliyorsunuz. İşte Halkbank hızlı kredi başvurusu için yararlanabileceğiniz alternatifler;

 • Halkbank şubeleri,
 • Halkbank ATM’leri,
 • SMS ile başvuru*
 • 0850 222 0400 Telefon Bankacılığı,
 • halkbank.com.tr sitesinde bulunan başvuru formları aracılığıyla,
 • Halkbank Mobil Uygulaması
 • Kredi karşılaştırma siteleri

SMS ile Başvuru: KREDI yazdıktan sonra TC kimlik numaranızı, aylık gelirinizi ve talep ettiğiniz kredi tutarını aralarında birer boşluk bırakıp 3452’ye SMS göndererek Halkbank hızlı  kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi talebiniz incelendikten yaklaşık 4-5 dakika sonra sonucunuzu SMS olarak alabilirsiniz. 15.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerinizi SMS yoluyla yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 • C Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı
 • Resmi Gelir Belgesi
 • Konut kredilerinde satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi,
 • 2.el taşıt kredilerinde satın almak istediğiniz taşıtın ruhsat fotokopisi ya da geçici araç tescil belgesi
 • 0 km araç alımında bayi tarafından hazırlanan onaylı proforma fatura
 • Halkbank tarafından istenebilecek diğer belge ve evraklar

Halkbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Halkbank’a kredi başvurusu yapanların merak ettiği konuların ilk sırasında Halkbank kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu gelmekte. Halkbank’a yapacağınız kredi başvurularının ön onay alması yaklaşık 4-5 dakika sürmektedir. Halkbank tarafından daha önce size tanımlanmış bir kredi limiti bulunuyorsa ortalama 1 saat içerisinde kredi tutarının hesabınıza aktarıldığını göreceksiniz. Ön onay sonrasında şubeye gitmeniz istenirse gerekli belgelerle birlikte şubeye giderek işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Bu durumda işlemlerinizi yarım saat ile 1 saat arasında tamamlayabilirsiniz. Sonraki kredi kullanımlarınızda şubeye gitmenize gerek kalmaz ve sadece elektronik onayla krediniz hesabınıza gelir. Konut ve taşıt kredilerinde ise durum biraz daha farklıdır. Konut kredilerinin ortalama tamamlanma süresi 5 işgünü iken taşıt kredilerinde bu sürenin 2 iş gününe indiği görülmektedir.

Halkbank Kredi Başvurum Neden Reddedildi?

Halkbank’a kredi başvurusu yapan bazı bireyler, ret cevabı aldıktan sonra Halkbank kredi başvurum neden reddedildi? diye merak etmekte. Halkbank, diğer bankalar gibi kişilerin gelirlerini göz önünde bulundurarak kredi tahsis kararını verir. Eğer tercih ettiğiniz kredi için yapacağınız aylık ödeme gelirinizin %50 ya da daha fazlasını aşıyorsa kredi başvurunuz kabul edilmeyebilir. Bu durumda çekeceğiniz kredi tutarını gelirinize göre güncelleyerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için iletişim ve telefon bilgileri ile ulaşabilirsiniz.

Kredi başvurunuzun reddedilme sebebi kredi notunuzun düşüklüğü ise bunun tek istisnası kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Kullanmakta olduğunuz kredi kartı ve KMH hesaplarına ait ödemelerinizi takip ederek hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Ayrıca bu süre zarfında başka kredi başvurusunda bulunmamanız da son derece önemlidir. Kredi notunuz yükseldikten sonra Halkbank’a yeniden başvuru yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.