KREDİ ŞEFİ

Faturalı Cep Telefonu Hattına Kredi Alınır mı?

Acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek adına birçok bankanın bu konuda hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor. Sigortalı bir iş, maaş bordrosu ya da kefil desteği ile devlet bankası ve özel bankalardan kredi çekebiliyorsunuz ancak ilgili şartları sağlamıyor ya da bankaların kara listelerinde yer alıyorsanız ne yazık ki kredi çekebilmeniz pek mümkün görünmüyor. Birtakım alternatifler söz konusu ve son dönemde faturalı cep telefonu hattına kredi uygulaması da popüler hale gelmiş durumda. Öncelikli olarak bu konu ile ilgili yanlış bilgilendirmeleri ortadan kaldırmak adına detaylı bir açıklamada bulunmak istiyoruz.

Bu süreçte direkt nakit para temini gibi bir durum söz konusu değildir. Bankalar, bu tür bir uygulama ile sizlere kredi vermiyor ancak operatör bayilerini ziyaret ederek kredi çekebiliyorsunuz. Peki bu süreç nasıl işliyor? Faturalı hat üzerine taksitlendireceğiniz yeni bir cihazı satın aldıktan hemen sonra online olarak ya da bayiiler aracılığı ile satışa sunabilir ve nakit ihtiyacınıza yanıt alabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Sahipleri

An itibarıyla kullandığınız operatör Türk Telekom ise, size en yakın Türk Telekom bayiine giderek hattınıza tanımlanmış kampanyalı telefonların listesini öğrenebilirsiniz. Bu uygulamada her telefona sahip olamayacağınızı ve firmanın belirlediği telefonları satın alabileceğinizi de belirtmek isteriz. Türk Telekom’un sunduğu en önemli şart ise 6 ay süre boyunca faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemiş olmanızdır. 24 ay ve 48 aylık taksitlendirme ile bu tür bir hizmet sunuluyor ve sahip olduğunuz telefonu peşin fiyatından daha ucuza satarak nakit ihtiyacınıza yanıt alabiliyorsunuz.

Turkcell Faturalı Hat Sahipleri

Turkcell, bu konuda en aktif operatörlerden bir tanesidir ve uzun süredir devam eden telefon kampanyaları ile birlikte kullanıcılarına nakit fırsatı da sunuyor. Yine operatörünüzün sizler için belirlediği teflonlardan bir tanesini taksitli satın alarak nakit ihtiyacınıza yanıt alabilirsiniz. Turkcell’in bu süreçte aradığı en önemli şartlardan bir tanesi en az 1 yıllık faturalı hat üyesi olmanızdır. Elbette faturalarınızı düzenli ödeyip ödemediğiniz de bu süreçte büyük öneme sahiptir.

Vodafone Faturalı Hat Sahipleri

Dahil olduğunuz operatör Vodafone ise kredi için sizler de alternatif bir seçeneğe sahipsiniz demektir. Uzun süredir bu operatörü kullanıyor ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödüyorsanız, Vodafone, size özel telefon kampanyaları düzenliyor. Hangi telefonları satın alabileceğinizi müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenebilir ya da en yakın Vodafone bayisini ziyaret ederek de bilgi alabilirsiniz.

Bankalar, Faturalı Hat Üzerine Kredi Veriyor mu?

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren bankaların hiçbirisi bu şekilde kredi hizmeti sunmuyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu uygulama yalnızca bir alternatif ve para akışını biraz daha hızlandırmak adına tercih edebileceğiniz yöntemlerden bir tanesidir. Bankalardan faturalı hat üzerine direkt olarak kredi almak gibi bir durum söz konusu değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.