Kredi Şefi

Ev Hanımlarının Kredi Çekmesi İçin Neler Gerekir?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, her yeni yılda daha farklı belgeler ve evraklar istiyorlar. Çalışmadığı halde kredi çekmek için, ev hanımlarına sunulan olanaklar da yerine getirilmek mecburiyetindedir. Aksi takdirde hiçbir bankadan talep ettiğiniz miktarda ödeme alamazsınız. Tüm banka geçmişleriniz ve kayıt altında olan tüm harcamalarınız sonuç için çok önemli bir unsur olacaktır.

Ev Hanımları Kredi Çekmek İçin Neler Yapmalıdır?

Gündelik hayat için artık temel harcamalar kadar, mecburi hale gelen giderlerle karşılaşmaktayız. Bu durumda bir anda nakit bulmak oldukça zor olabilir. Fakat bankalar yeterli olanak sahibi olanlar için kredi paketleri sunmaktadır. İstenmesi halinde, gereken bilgi ve belgeleri temin etmeniz durumunda faydalanmanızda bir sorun çıkmayacaktır. Ancak son yıllarda oldukça artan geri ödeme problemi, başta bankalar olmak üzere diğer tüm finans kuruluşları kredi çıkarma konusunda çok temkinli yaklaşmaktalar. Ancak birçok neden ve probleme rağmen istenilen şartlar ayarlandığında bazı bankalar ev hanımlarına kadar maddi destek sağlıyor.

Çalışma problemi yaşayan, çalışamayan ve iş bulamayan hanımlarda artık kendilerine fırsat tanındığında neler yapabileceklerini gösterebilecekler. Önemli olarak çekilecek olan tutarı, geri ödeyebileceğiniz hakkında teminat sahibi olmanız. Devamlı olarak kullanmakta olduğunuz aylık kazancınızı resmi kayıtlarla banka yönetimine iletmeniz gerekecektir. Bu aşamalarda bir problem yoksa çok hızlı şekilde kredinize kavuşabilirsiniz.

‘’  Ev hanımlarına kredi desteği veren bankalar hangileridir? ‘’

2019 yılının gelmesiyle, yeni yasa ve kanun tasarıları kredi verme şartlarına da vurdu. Birçok banka pervasız kredi dağıtmaktan vazgeçti ve zorluklar getirdi. Fakat yine de ev hanımları gibi çalışma gücü olmayan kişilere kredi veren bankalarda mevcut. Bu bankalar arasında her zaman için Akbank birinci sırada gelmektedir. Dikkat edildiğinde fark edilecektir ki özel bankalar her zaman için kamu bankalardan daha fazla kolaylık sağlamaktadır. Diğer bir bankaysa Denizbank olarak karşımıza çıkacaktır. Düşük faiz oranları ve sağladığı destek TEB, ev hanımlarına kredi yardımı sağlamaktadır.

Bankalar Kredi Vermek İçin Ev Hanımlarından Neler Talep Edilmelidir?

Ev hanımlarının kredi çekmesi için gerekli olan şartlar, normal kredi verilmesiyle neredeyse eş değerdir. Hangi banka veya finans kuruluşuna giderseniz gidin, ilk dikkat edilecek konu kredi notunuzun uygun seviyede olup olmadır. Kredi puanlaması, aklınıza gelebilecek tüm yasal para işlemlerinizde karşınıza çıkacak olan bir değerlendirmedir.

Sistemi tüm banka ve finansal kuruluşlar görebilmektedir. Puanlama konusu daha önceki banka ilişkileriniz ve ödemeleriniz üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca sürekli olarak yapılmakta olunan, taksitli alışveriş mağazalarında bile artık bu notla ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. 900 puana sahip olmanız, tam anlamıyla risk grubunda olmanız manasına gelmektedir.

Bu notun 1000 puan üzeri olması gereklidir. Diğer taraftan ev hanımları için ekstra bir gelir beyanı istenecektir. Örneğin emekli maaşı ya da ortaklığınızın bulunduğu bir noktadan gelen, parayı resmi olarak size ait olduğunu öğrenmek isteyeceklerdir. Çalışmıyor olsanız da net bir aylık gelire sahip olmanız lazım. Herhangi bir ödeme planına uymayacağınız düşünüldüğünde, kredi talebiniz geri çevrilecektir.

Ev Hanımları Kredi Çekmek İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Duyarlar?

Ev hanımlarının kredi çekmek için talep edilen belgeler, ilk olarak okunaklı bir nüfus cüzdanı olacaktır. Bu aşamadan sonra son ay a ait bir ikamet belgesi istenecektir. Adınıza ait bir elektrik, su ya da doğalgaz faturası da yeterli olabilir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bu koşulların yerine getirilmesi durumunda, rahatça ödemeleri gerçekleştirecektir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.