KREDİ ŞEFİ

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir, Nasıl Açılır? Ek Hesap Başvuru ve Özellikleri

Denizbank Kurtaran Hesap, kişilerin hesaplarında yeterli para bulunmaması durumunda veya olmaması durumunda borç ödeme dengesinin bozulmaması gecikme olmaması gibi pek çok avantaj sağlayan ve banka müşterilerinin sıklıkla tercih ettiği basit bir kredili mevduat hesabıdır. Aslında bu hesaba kullanılabilecek en kolay kredi çeşidi de denebilir.

Denizbank Kurtaran hesap nitelik olarak ek hesap hizmetine denk gelmektedir. Kurtaran hesap ile birlikte acil para ihtiyacı olan müşterilerin en ufak bir ücret ödemeden şubeye gitmeden anlık nakit ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap Ne Gibi Özellikler İçeriyor ?

Denizbank, müşterilerine kurtaran hesapla birlikte bazı avantajlar sunuyor. İşte kurtaran hesap sahiplerinin avantajları,

Denizbank müşterisi olan ve bir banka hesabı bulunan müşterilerin hesaplarında yeterli bakiye olmasa bile hesaplarına tanınan kmh hizmeti ile belirli limitte harcama yapabileceklerdir. Örneğin hesabınızda yeterli para yoksa veya hiç yoksa Denizbank tarafından size verilen limit kadar eksi bakiye harcama yapabilirsiniz. Bu limit ile harcadığınız tutarların geri ödemesi 12 taksit yapılabilmektedir.

Denizbank vadesiz hesaplarından otomatik olarak ödenmesi için elektrik, su, internet, doğalgaz faturası gibi faturaların ödeme gününde hesapta bakiye olmasa da ödemesi ek hesaptan gerçekleşebilecektir. Diyelim ki 30 Haziran’da faturalarınızın ödenmesi için otomatik talimat verdiniz ancak hesabınızda bakiye yok bu durumda ödeme kurtaran hesaptan yapılır. Eğer ödemeyi tek seferde yapma gücünüz yok ise ek hesap borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

Denizbank kredi kartı veya banka kartlarından yapılan alışverişlerde hesapta yeterli bakiye olmaması durumunda ödeme ek hesaptan gerçekleşir. Böylelikle zor ve mahcup duruma düşmeniz engellenmiş olur. Örneğin Denizbank kredi kartı veya banka kartınızda 50 TL var fakat siz 100 TL alışveriş yaptınız. Bu durumda hiçbir sorun olmadan ek bakiye talebi göndermeden hemen kurtaran hesaptan 50 TL çekilecektir ve alışverişiniz koalylıkla sonlanacaktır.

Kurtaran hesap bakiyesinden para kullanmanız durumunda aldığınız ek hesap limit tutarının ödendiği güne kadar faiz işletilir. Bu gibi durumlarda taksit yapabilir ve ödemelerinizi 12 ay içerisinde taksitle gerçekleştirebilirsiniz.

Kurtaran hesap’ta çekilen kurtaran hesabın taksitlendirilebilmesi için en az 200 TL harcamış olmanız gerekmektedir.

Kurtaran Hesap Bakiyesinden çekilen ücretler 3,6,9,12 ay şeklinde taksitlerle ödenebilir.

Vadesiz hesabınızda istediğiniz miktarda para bulunmasına rağmen istediğiniz takdirde kurtaran hesaptan kullanım yapabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvuru İşlemi

Denizbank Kurtaran Hesap sistemi için başvuru yapmak isteyen bireyler bizzat Denizbank şubelerine gidebilir veya SMS ile başvuru yapabilmektedirler. Denizbank Kurtaran Hesap SMS başvurusu için KURTARAN yazıp, boşluk bırakarak Tc Kimlik numaranızı girin ve 3280’e mesaj gönderin. Sms başvurusunun sonuçları en geç 10 dk içinde mesaj olarak size yansıyacaktır. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda en yakın Denizbank şubesine gitmeniz ve başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranı

Denizbank Kurtaran hesapta eksi bakiye kullanmanız durumunda herhangi bir ek ücret veya komisyon tarifesi uygulanmamaktadır. Ancak Denizbank Kurtaran Hesap üzerinden çekilen eksi bakiyeler için aylık %2.02 faiz artı vergiler alınmaktadır. Faiz oranı Kurtaran Hesap sahiplerini kullandığı ana para üzerinden hesaplanacaktır. Anapara borcunuzun hesap kesim tarihinde ödenmesi halinde yalnızca Kurtaran Hesap faizi uygulanacaktır. Hesap kesim tarihinden sonra hesabınıza günlük gecikme faizi uygulanacaktır. Örneğin ek hesaptan 500 TL harcadınız bu durumda vergiler hariç hesap kesim tarihinde ödemeniz gereken tutar 500 TL ana para + 10 TL faiz şeklinde olacaktır. Hesap kesim tarihinden sonra ödenmeyen her gün için gecikme faizi işletilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.