Kredi Şefi

Citibank ticari müşterileri için Miles & Smiles mil müjdesi

Türk Hava Yolları ile Citibank arasında geçen hafta içinde Ortadoğu ve Afrika Bölgesi bölgesinde pazarı genişletilmesi konusunda yeni anlaşma yapıldı. THY’nin özellikle yüksek gelir ve ticari müşterileri için aktif kullanılmakta olan sadakat programı Miles & Smiles  son zamanlarda avantajlarının azalması sebebiyle eleştiriler alan sistemi kuvvetlendirmek  adına Citibank ile miles anlaşması yaptı.

Citibank kredi kartları THY mil kazanacak

Citibank bilindiği üzere 1 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Türkiye de ki faaliyetlerini kısıtlamış bireysel, KOBİ müşterilerini Denizbank’a devir etmişti. 200’ün üzerinde ülkede faaliyetlerine devam etse de Türkiye’de 4 yıldır sadece kurumsal ve ticari müşterilere hizmet vermektedir. Türkiye’de dış ticaretin yoğun olduğu bölgelerden olan Ortadoğu ve Afrika Bölgesi ile yapmış olduğu puan transferi iş birliği kapsamında 16 ülkede ki (Avustralya, Bahreyn, Çin, Endonezya, Hong Kong, Hindistan, Güney Kore, Malezya, Meksika, Filipinler, Singapur, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam) ve bizim ülkemizde ki Citibank kart sahipleri kredi kartlarında ki puanlarını Citibank mil olarak THY uçuşlarında kullanabileceklerdir.

Mil ve sadakat programlarında büyük bir pazar payı değişikliği yapamayacak olsa da özel bir kesim tarafından kullanılmakta olan Citibank kredi kartları Türk Hava Yolları’na daha prestij ve kendi sadakat programı olan Miles and Smiles içinde farklı bir bakış açısı olacağı tartışılmaz olacaktır.

Basına yeni duyurusu yapılsa ilgili mil yükleme kampanyası ve anlaşması Ağustos ayından bu yana yurt dışında ki müşterilerine 8 milyon’un üzerinde mil kazandırmış ve THY ile uçmasını sağlamıştır.

Peki THY ile kaç mil olursa nereye uçarım?

Türk Hava Yolları uçuşları ile bir gidiş dönüş ekonomi bileti almak için yurt içinde min 7,500 mil olmak zorunda, Avrupa ülkeleri için en az 20,000 mil kazanmanız gerekmektedir. Daha uzaklara gitmem lazım diyenler için Amerika, Asya, Afrika kıtaları için 60.000 milin yüklü olması gerekir (Güney Amerika farklılık gösterebilir). Miles and Smiles sisteminin en çok eleştirilen noktası vergileri kapsamaması sebebiyle vergilerinde peşin kart sahibi tarafından ödenmesi sebebiyle bazen para ile almak daha ucuza gelebiliyor. Bu yüzden bilet alırken ne kadar vergi ödeyeceğinize bakın, tavsiyemiz özellikle daha uzak destinasyonlar için mil kullanmaya bakın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.