KREDİ ŞEFİ

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Var mı?

Kişilerin bazı sebeplerden dolayı çalışmadıkları, işsiz kaldıkları dönemler maddi ve manevi açıdan zor geçmektedir. Birçok çalışmayan kişi, bu zorlu dönemlerinde maddi ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların sağladığı kredi kartı imkanlarını kullanmaktadır. Kredi kartlarının yetersiz kaldığı, yüklü ödeme yapmak zorunda olan vb. durumlar ile karşı karşıya kalan kişiler ise mecburen bankalardan kredi talebinde bulunmaktadır.

Bankalardan kredi almak gittikçe zorlaşmaktadır. Artık birçok devlet memurundan dahi çalıştığına dair bir belge istenerek kredi başvuruları onaylanmaktadır. Üstelik çalışmayan, çektiği krediyi ödeme garantisi sunmayan kişilere karşı birçok banka, kredi başvurusunu olumsuz olarak yanıtlamayı tercih etmekte, bu tür başvuruları geri çevirmektedir.

İşsizlere Kredi Verilir mi?
Bankalardan kredi çekebilmek için belli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Birçok banka çalışmayan kişilere kredi verme imkanı tanımamaktadır. Bunun yanı sıra paraya ihtiyacı olan işsiz, çalışmayan kişiler, bankalardan kredi çekebilmek için çeşitli yöntemler denemektedir.

Bankalar arasında düşük limitlerde çalışmayan kişilere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunları öğrenmek için öncelikle bankaların müşteri temsilcileri ile birebir görüşme yapmak gerekmektedir. Görüşme esnasında müşteri temsilcileri sizlerin kredi notu gibi özel durumlarınızı inceleyerek kredi alıp alamayacağınıza dair bilgi vermektedir.

Bankalar tarafından çalışmayan kişilere sunulan ipotekli kredi çekme veya kefil göstererek kredi çekme gibi yöntemler de çalışmayan kişilerin bankalardan kredi çekmesine imkan sağlamaktadır. Bu imkanları kullanarak da işsiz kişilerin bankalara kredi başvurusu yapması mümkündür.

Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar
İnternet sitelerinde de bankaların kredi verme koşullarına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Bunları her an inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda internette çalışmayan kişilerin kredi çekme deneyimlerini paylaştıkları bilgiler de sizlere yol gösterici içerikler olarak oldukça faydalıdır.

Müşteri temsilcileri ile görüşmeniz esnasında çalışmadığınızı belirttiğinizde veya sigortanızın olmadığını söylediğinizde, sizlerden bir gelir belgesi talep edilmektedir. Bu belge ile sigortalı bir çalışan olmasanız dahi kredi çekmeniz mümkündür. Fakat çekebileceğiniz kredinin belirli limitleri bulunmaktadır.

Gelir belgesi, ipotek istemeden çalışmayan kişilere kredi veren bankalar da genellikle düşük limitlerde kredilere onay vermektedir.

Gelir Olarak Gösterebileceğiniz Durumlar
Her kişinin bir gelir sahibi olması için çalışması gerekmemektedir. Sahip olduğu gayrimenkulü kiraya vererek de gelir elde edebilmektedir. Bu şekilde geçimini sağlayan kişilerin sigortası bulunmadığından dolayı da bankalar bu kişileri çalışmıyor kategorisinde değerlendirmektedir. Eğer böyle bir durumunuz varsa bankaya kredi başvurusu için giderken mutlaka gelir belgenizi yanınızda götürmeniz ve başvuruda bankaya bu belgeyi sunmanız gerekmektedir.

Böylece bankaya çektiğiniz krediyi ödeme gücünüz olduğunu ispatlamış olursunuz. Fakat bu noktada da kredi notunuz önemlidir. Eğer kredi notunuz yeterli değilse, geçmişte kötü bir izlenim bıraktıysanız bankalar sizlere kredi vermeyi reddetmekte, gelir belgeniz olsa dahi yaptığınız kredi başvurunuzu olumlu olarak onaylamamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ismail dedi ki:

    Borç kapatacak bir yere borçlanmak istiyorum