Kredi Şefi

Bankalar Cumartesi ve Pazar Günü Açık mı?

Bankaların çalışma saatleri genel olarak Pazartesi saat 09:00 ile başlamakta olup, öğle tatili olarak 12:00’da paydos vererek, 13:30 itibari ile mesaileri tekrar başlamaktadır. Mesai sonu ise 17:00’de kapanış yapmaktadır. Tüm bankaların şubeleri de dahil olmak üzere hafta içi çalışma gerçekleştirmekte olup, buna göre ise hafta sonları tatildir. Fakat birçok banka cumartesi Pazar günü açık olup, bu açık olan şubeler ise belli başlı şubeler ile sınırlı kalmaktadır. Bankaların çalışma saatleri hemen hemen hepsi aynı olsa da bazı bankaların bazı illerde birkaç tane şubesinin açık olduğunu görmeniz mümkündür. Bu durum ise tabi ki bankalar Cumartesi Pazar günü açık mı sorusunu akıllar getirmektedir.

Cumartesi ve Pazar Açık Olan Bankalar

Bankalar genel olarak yukarıda belirttiğimiz mesai saatleri içerisinde çalışmalarını devam ettirse de cumartesi Pazar açık olan bankalar bulunduğunu belirttik. Bu tüm bankalar için geçerli olmadığı gibi açık olan bankaların da her şubesi hafta sonları açık olmaz. Bunlar belli başlı illerde belli başlı şubeler için geçerlidir. Genellikle AVM içerisinde yer alan bankalar hafta sonu açık olduğu gibi, bazı hafta sonu açık olan şubeler ise belli saatler içinde ve bazıları sadece cumartesi açık olurken Pazar kapalı olduğu da görülmektedir. Genel olarak hafta sonu açık şubesi bulunan bankalar konusunda sıralama yapmak gerekir ise; İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Finansbank, TEB

Yukarıda belirttiğimiz bankaların bazı şubeleri belirli adreslerde hafta sonu genel olarak saat 10:00 ile 21:00 şeklinde hizmet vermekte olup, bazılarının saatleri ve günleri farklı olarak belirlenmiştir.

Hafta Sonu Açık Olan Bankalarda Yapılan İşlemler

Hafta sonu açık olan bankalar da aslında her işlem yapılamadığı düşünülmektedir. Bunu düşündüren sebep ise hafta sonra internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi sistemlerde her işlem yapılmamasından kaynaklıdır. Fakat bilinenin aksine hafta sonu açık olan bankalarda her işlem yapılmakta olup, var olan görevli para çekme, para yatırma gibi tüm bankacılık işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Buna göre ise bankaların sizlere belirttiği adrese giderek açık olan bankalardan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.