Kredi Şefi

Sms (Mesajla) Kredi Başvurusu Hızlı ve Kolay Yöntem

Bankalar SMS ile Kredi Veriyor. Finans sektöründe meydana gelen gelişmelere bağlı olarak birçok banka daha fazla müşteri kapma adına hizmet kalitesini arttırırken, bankacılık ürünlerine başvuru yollarını daha geniş yelpazelere taşımaktadır. Gelişen bilgi teknolojilerini en iyi kullanan sektörlerden biri olarak bankalar müşterilerine kolay, hızlı ve pratik bir kullanım sunmaktadır.

Bankaların kredi ürünleri için kullandığı, başvuru ve sorgulama için en elverişli yöntemlerden biri olarak SMS bankacılık sistemi olarak gösterilebilir. Hemen hemen tüm bankaların kredi başvurusu ve sonucu sorgulama için kullandığı bu sistem için ayrılmış özel mesaj numaraları bulunmaktadır. Konumuzda bulunan yazılarda bu mesaj numaraları ve nasıl kullanılabileceği bilgileri bulabileceksiniz.

Cep telefonlarıyla yapılan bu sistem sayesinde sms ile kredi başvurusu ve mesaj ile kredi sorgulama sonucunun olumlu veya olumsuz sonuçlarını öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Böylece bankaya gitmeden herhangi bir yerde kredi başvurusu yapabilir ve yine aynı şekilde başvuru sonucu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu sebeple bankalar müşteri portföyünü arttırma ve müşterilerine kolay bir ulaşım sunma adına sahip olduğu kredi ürünlerine başvuru işlemini artık SMS ile gerçekleştirilebilmesini sağlıyorlar. Buna göre banka müşterileri çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanmak istedikleri takdirde artık banka şubelerine gitmelerine gerek kalmadan günün her saatinde 7/24 SMS ile kredi başvurusu yapabileceklerdir. Kısa mesaj üzerinden yapılacak olan başvuru işlemini anında değerlendiren bankalar, kredi talebinde bulunan müşterisine aynı platform üzerinden mesaj yoluyla kredinin sonucu hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaktadır.

SMS İle Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ülkemizde en çok kullanılan sektörler arasında yer alan bankacılık, yenilikçi ve teknolojik değişimlere en hızlı ayak uyduranlar arasındadır. Mobil cihazların insanlar tarafından çok fazla kullanılmasıyla birlikte bankalar bu cihazlar üzerinden müşterilerine hizmet sunmaktadırlar. Bankalar tarafından müşterilerinin her türlü ihtiyaçları için sunulan krediler artık SMS üzerinden yapılacak olan başvurularla da kullanılabilmektedir. Buna göre ülkemizde müşterilerine SMS yoluyla kredi veren bankalar şunlardır.

Devlet destekli bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi adı altında sunmuş olduğu krediye SMS yoluyla başvuru imkanı sunmaktadır. Banka müşterileri cep telefonlarının mesaj bölümüne “KREDI boşluk T.C. Kimlik No, Kredi Miktarı, Vade ve Aylık Net Geliri” yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj atmaları yeterlidir. Ziraat Bankası sms ile kredi başvurusu tam metinleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir başka kamusal sermaye destekli bankalardan biri olan Vakıfbank, müşterilerinin her türlü ihtiyaçları için ihtiyaç kredi adı altında kullandırdığı krediye başvuru için SMS tercihini de sunuyor. Buna göre banka müşterileri cep telefonlarının mesaj bölümüne aralarda boşluk olacak şekilde “TIK, T.C. Kimlik No ve Aylık Geliri” yazdıktan sonra 5724 kısa mesaj atmaları yeterlidir.

QNB Finansbank adıyla hizmet veren bir başka bankaysa müşterilerinin ihtiyaçları için tüketici kredisini SMS ile başvuru yapabilme imkanını sunuyor. Mobil cihazların mesaj bölümüne “T.C. Kimlik Numarasını” yazdıktan sonra 5030’a kısa mesaj göndermek suretiyle başvuru yapılabilmektedir.

Şekerbank, ister kendi müşterisi olsun isterse de olmasın bünyesinde bulunan tüm kredilere SMS yoluyla başvuru imkanını sunmaktadır. Cep telefonlarının mesaj bölümüne “Kredi Türü, T.C. Kimlik Numarası ve Aylık Geliri” aralarda boşluk olacak şekilde 1953’e kısa mesaj olarak göndermeleri yeterlidir.

Garanti Bankası da müşterilerin kredi ihtiyaçlarını cep telefonlarının mesaj bölümüne “T.C. Kimlik No, Kredi Tutarı, Vadesini ve Aylık Gelirini” aralarda boşluk olacak şekilde yazıp 3390’a göndermeleri yeterlidir.

Tüm bu başvuru işlemlerini anında değerlendiren bankalar müşterilerine yine SMS üzerinden kredinin sonucuna dair bilgi paylaşımı yapmaktadırlar. Ülkemizde hizmet veren bankalar arasında yer alan Denizbank, Yapı Kredi ve Akbank’ta zaman zaman müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik kullandırdığı kredilere SMS üzerinden başvuru yapabilmeyi sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Yasin dedi ki:

  yardici olusaniz sevinirim

 2. Ozan dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

 3. Erturul dedi ki:

  10000.tl.36.taksitle.

 4. efrahim şahinöz dedi ki:

  kredi baş vuru icin rahatsıs ediyorum